Про нас

ВІД ТРАДИЦІЇ ДО СУЧАСНОГО ОБРАЗОТВОРЕННЯ

18-22 червня 2019 у Кривому Розі відбувся  Всеукраїнський конкурс витинанки та Всеукраїнський з міжнародною участю науково-методичний семінар з проблем розвитку початкової мистецької освіти.

                 Подія поважна, масштабна, тому і запланований виступ наших акторів з показом вистави «Українські витинанки», режисер та постановник С. Михайлова, був відповідальним і хвилюючим. Ще б пак:  глядацьку аудиторію складали наукові працівники, творчі діячі, мистецтвознавці  з усієї України, Прибалтики, Бєлорусі.

Одним з неповторних та витончених видів українського декоративно-прикладного мистецтва є витинанка

                Витинанка, як явище декоративно-прикладного мистецтва цілком придатна до умов сучасного життя. Зберігаючи та примножуючи традиції створення таких паперових мережив сучасні художники та дизайнери широко використовують витинанки у оформленні приміщень та житла. Задум режисера С. Михайлової став ширшим, поєднавши під образом витинанки різні здобутки української національної скарбниці: від елементів ярмаркового театру до ляльки мотанки і забавлянок. Говорячи точніше: режисер знайшла новий спосіб привернути увагу до національного, аутентичного, нашого душевного — дійсно українського.

                   З підручних матеріалів, точніше: з того, що під руку трапилося, зовсім не очікувано, як наче за допомогою магії з’являються і оживають в руках акторів  квіти, сонечко, то повільна черепаха,  розважливий гусак, а потім злітає чарівна Жар-Питця, і навіть Козаки та Козачки танцюють і виробляють викрутаси. Вся вистава проходить без слів, та й описати це диво словами не можливо. Воно, як сама витинанка народжується на очах у глядачів. Схвальні оплески, теплі коментарі прямо під час вистави надихають і додають азарту виконавцям. Зацікавлена напруженість,  живий контакт за сторони глядачів і виконавців тримається всю виставу. У виставі заняті актори ляльководи: провідний майстер сцени С. Лисаченко, актриса вищої категорії І. Заярнюк,  актриса першої категорії В. Білецька. Унікальний акторський ансамбль. До речі у виставі багато складних хореографічних моментів, з якими актори справляються професійно, а головне не вимушено. (Хореографія Л. Артеменко).

                   Слід відзначити і вдалий музичний супровід до вистави О. Мартиненка.

                    Схвальні відгуки – це дуже приємно. А найприємніше, що глядачі вловили акцент режисера та акторів на асоціативному ряді, де щойно народжена виконавцями картина відкривала необмежений простір для фантазії.

                      Вистава зачепила. Про це свідчать слова учасників форуму: Показуйте українцям «Витинанки». Рушайте на гастролі, щоб у кіберпросторі та на адмінпорталах було чим по-справжньому українським порадувати глядача і користувача інтернету.

                    От же з успіхом!

                    «Витинанкам»  — світ широкий!

В КП «Криворізький міський театр ляльок» КМР 15.06.2019р. закінчився 42-й театральний сезон.

Розпочали свято зніні і очікувані  казкові герої: Гнап, Карлсон, котик-Мурлика. І одразу весело запросили гостей до  інтерактивних розваг, а потім провели  до глядацької зали.

Од разу,  по закінченню вистави «День здійснення бажань або знов про свинку Пепу» — автор п’єси С. Михайлова, режисер-постановник О. Борсук, глядачі з нетерпінням очікували на нагородження учасників конкурсів, які було впроваджено на протязі всього театрального сезону. І очікування справдились.

У номінації «Кращий малюнок за сюжетом вистави» —

1 місце отримала Шатірішвілі Олександра – 6 років за

малюнок до вистави «І знов про свинку Пепу».

В традиційному рейтингу «Кращий глядач сезону» —  

1 місце отримала Решетнікова Кіра – 6 років;

2 місце — за любов до театру ляльок отримала Цемах Єлизавета – 4 роки.

Чисельні активні глядачі та сім’ї отримали абонементи на безкоштовне відвідання вистав  43-го театрального сезону.

Після нагородження всі глядачі з задоволенням фотографувалися з улюбленими героями вистав…

Чекаємо на Вас у 43-тому театральному сезоні!

IMG_4139

Відбулася прем’єра!

Людина, на відміну від її «братів менших», завжди відчувала внутрішню потребу в малюванні. Вчені встановили, що перші малюнки були зроблені ще 35—40 тисяч років тому! Значно пізніше помітили багатосторонній вплив мистецтва на життя і здоров’я (як психічне, так і фізичне), і людство неодноразово зверталось до арттерапії з надією на зцілення.

Чи задумалися ви над таким висловом: «Мистецтво лікує»? Для працівників комунального підприємства «Криворізький міський театр ляльок» Криворізької міської ради це не пусте гасло.
              Вже п’ятий рік поспіль така соціальна програма: «Мистецтво лікує» працює на базі  комунального закладу  «Криворізький дитячий  будинок – інтернат»  Дніпропетровської  обласної  ради.
              Тут знаходяться діти з обмеженими можливостями. Це особливі діти і вони вчать нас доброти та благонадійності. Допомогти їм відчути себе повноцінними, більш того: майстрами – акторами ляльководами, а ще створити умови для соціалізації дітей – ось такі цілі поставили перед собою режисер театру, ветеран сцени, Олександр Борсук, завідувачка літературною частиною Людмила Сергієнко, молода актриса Ольга Чариєва
                Більш того, це не поодинока акція. Весь театральний сезон, кожної середи наші фахівці вели театральну студію зі справжніми уроками акторської майстерності, сценічної вимови, техніки роботи з лялькою. Поступово, крок за кроком відточували актори свою майстерність, набували досвіду і наставники. Цього року копітка праця і спеціалістів і вихованців завершилась виставою за мотивами народної казки «Котик та Півник».
Як артисти так і глядачі від цієї роботи отримали задоволення.
                Звичайно не легко було адаптувати народну казку до фізичних можливостей акторів, рівня сприйняття глядацької аудиторії. Але з цією задачею з успіхом справився режисер Олександр Борсук.
                Так, звичайно, за чотири роки ми ні кого не вилікували. Так все ж таки діти-актори додавали собі впевненості, і як що хочете набували   нового соціального статусу: я не просто пацієнт будинку-інтернату:  я — актор.
І не важливо,  що у тебе проблеми з вимовою: є роль Ворони, яка то каркає, то кує зозулею.  Ну, а якщо ти досвідчений актор то тобі — зіркова роль Казкарки.
                Треба бачити, як жваво реагує аудиторія на здавалося невибагливе дійство. Вона не просто глядач – всі учасники вистави. Вітаються, відповідають на запитання героїв казки, разом рахують, аплодують.
                 Копітка робота вдалася, Свято відбулося. Діти-актори отримали задоволення, оплески і маленькі призи.
                 Сьогодні ми ще раз дякуємо керівництву закладу, що свого часу відгукнулися на нашу пропозицію. Подяка і персоналу будинку. Відчувається що ці люди люблять свою справу і піклування  про дітей у них не показне. А як по другому, говорять вони, це ж діти!
Хотілося б зазначити, що і спеціалісти театру ляльок роблять свою справу на громадський засадах. Та, було добре мати хоч якісь додаткові кошти, можливо спонсорські, щоб придбати нові ляльки, нові декорації.
І наостанок.
Арт-терапія – це метод зцілення за допомогою творчості, вона застосовується для формування взаєморозуміння, емпатії, зниження втоми і напруженості та створення позитивного емоційного настрою, – так говорять психологи. Її є багато видів.
Ми обрали шлях акторської гри. Тому, що життя – це Великий Театр. А Театр ляльок – це перша і важлива сходинка до розуміння світу і адаптації в ньому дитини.

21 березня відзначається міжнародний день лялькаря

27 березня – міжнародний день театру.

                    До своїх професійних свят працівники комунального підприємства «Криворізький театр ляльок» Криворізької міської ради зібрало щедрий урожай нагород.

                    По перше, приємно відзначити, що корифей театру провідний майстер сцени актор ляльковод Галина Борисівна Воєводіна за внесок у розвиток театрального мистецтва України, багаторічну відданість творчій роботі нагороджена Грамотою національної спілки театральних діячів України.

                     Почесними грамотами виконкому Криворізької міської ради нагороджено:

  • Білецьку Валентину Володимирівну – артиста-ляльковода I категорії комунального підприємства «Криворізький міський театр ляльок»;
  • Молодченко Наталію Юріївну – артиста-ляльковода, провідного майстра сцени комунального підприємства «Криворізький міський театр ляльок».

                   Грамотами управління культури  виконкому Криворізької міської ради:

  • Татценко Еліну Дмитрівну — артиста — ляльковода  I категорії;
  • Блонського Вадима Борисовича – водія.

                   Грамотами Саксаганської районної у місті ради за сумлінну, плідну працю та з нагоди Міжнародного Дня Театру:

  • Левченко Юлію Юріївну — завідувача господарською частиною;
  • Трояна Дмитра Олександровича – освітлювача.

                   Почесними грамотами Дніпропетровського міжобласного відділення національної спілки театральних діячів:

  • Борсука Олександра Федоровича – режисера-постановника;
  • Білецьку Валентину Володимирівну – артиста-ляльковода I категорії.

                   Премією «Репутації та поваги» ТАВРІЯ СТД за нагоди ХХVII фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2019»:

  • Маслака Володимира Валерійовича – звукорежисера театру.

Своє професійне свято міжнародний день театру КП «Криворізький міський театр ляльок» КМР відзначив   прем’єрою вистави «Коза-Дереза» за п’єсою С. Немировського у постановці О. Борсука.

У виставі зайнято 4 актори:

Коза – Сергій Лисаченко,

Дід , Рак, Ведмідь   — Олег Мостовий,

Баба, Вовк, Лисичка  — Наталя Молодченко,

Зайчик —  Еліна Татценко.

Фантазія режисера-постановника та акторів перетворила всім відому народну казку  на веселу, повчальну історію про бешкетницю козу.

Казку з захопленням переглянули і маленькі глядачі і дорослі.